×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

 سه مرد که از سرکرده‌های باند ساخت و توزیع هروئین در پایتخت بودند در حالی از سوی کارآگاهان پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شدندکه یک خودروی پرشیا با ۲۰۰ کیلو هروئین از آنها کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با اشاره به کشف ۲ هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال ۹۸ در شهر تهران و محورهای منتهی به آن از انهدام ۶ باند مسلح مواد مخدر در سال‌جاری خبر داد. سرهنگ محمد بخشنده با اشاره به شناسایی یک باند که در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کردند، خاطرنشان کرد: ۳ نفر در این رابطه بازداشت شدند.

گفت و گو با راننده پرشیا حامل هروئین

متهم که مدعی است فقط راننده خودرو حامل هروئین بوده از دستگیری‌اش و باند توزیع مواد مخدر گفت.

مواد را چطور جاسازی کردی؟ 
جاسازی نکردم. اصلاً نمی‌دانستم که داخل ماشینم مواد جاسازی کرده‌اند.

پس چطوری ۲۰۰ کیلو هروئین داخل خودروات بود؟
من با خودرو نیسانم بار می‌برم. شب‌ها بعد از کار با دوستانم در قهوه خانه‌ای در جنوب تهران جمع می‌شویم. یکی از شب‌ها که از مشکلات مالی‌ام می‌گفتم، دوستم به من پیشنهاد کار داد. قرار بود بار از قم به تهران بیاورم.

بعدش چه اتفاقی افتاد؟
چهارشنبه راهی قم شدم و در محلی که با دوستم قرار گذاشته بودم خودرو پرشیایم را به دوستم به نام ایمان تحویل دادم. بعد از ساعاتی ایمان ماشین را برگرداند و از من خواست راهی تهران شوم. از عوارضی تهران – قم رد شدم و نزدیک تهران بودم که چند ماشین مرا احاطه کردند و بعد هم بازداشت شدم.

تا آن زمان نمی‌دانستی که داخل ماشین‌ات مواد مخدر است؟
اصلاً. بعد از دستگیری‌ام متوجه شدم که داخل ماشین ۲۰۰ کیلو مواد است.

مواد را از کجا می‌آوردی؟
من که مواد نمی‌آوردم. اما بعد از دستگیری متوجه شدم ایمان، سردسته باند بزرگ توزیع مواد مخدر است. او و همدستانش مورفین را از افغانستان و پاکستان به اطراف تهران می‌آوردند. بعد از آن به آزمایشگاه‌هایشان می‌بردند و مرفین‌ها را تبدیل به هروئین می‌کردند. هر سه کیلو مرفین یک کیلو هروئین می‌دهد. بعد از تهیه هروئین، آنها را داخل خودروهایی که از قبل برای این کار درست کرده‌اند می‌گذاشتند و در تهران توزیع می‌کردند. البته ایمان و همدست دیگرش هم بازداشت شدند.

خودروها را چطوری آماده حمل مواد می‌کنند؟
اغلب تعمیرگاه‌های خودرو این کار را انجام می‌دهند. صندوق عقب خودرو را طوری درست می‌کنند که وقتی بار زیادی داخل آن باشد صندوق عقب نخوابد و پلیس متوجه بار موادش نشود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false