×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
false

خواننده رپ به قصاص محکوم شد

ساعاتی قبل همشهری در خبری مدعی شد که حمید.ص (حمید صفت) خواننده رپ که اسفندماه سال گذشته به اتهام قتل همسرِ مادرش در دادگاه محاکمه شده بود به قصاص محکوم شد. ابتدا این خبر توسط بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی تکذیب شد اما بعد از گذشت ساعاتی وکیل حمید صفت حکم قصاص وی را تایید کرد.

به نقل از همشهری پرونده جنایی این خواننده از روز ۲۴ مرداد ‌ماه سال ۹۶ گشوده شد. او آن روز وقتی به خانه مادرش رفت پی برد مردی که از چند سال قبل با مادرش ازدواج کرده بود او را کتک زده است. همین موضوع خشم حمید را برانگیخت و باعث درگیری او و شوهر مادرش شد. هرچند درگیری آنها چند دقیقه بیشتر طول نکشید و اما ساعتی بعد هوشنگ – ۶۶ ساله که به‌تازگی قلبش را جراحی کرده و داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کرد حالش بد و به بیمارستان منتقل شد و ۳ روز بعد جانش را از دست داد.
رسیدگی به این پرونده در شرایطی در دادسرای امور جنایی تهران ادامه داشت که چندین مرتبه کمیسیون پزشکی تشکیل شد و هر بار نظر متفاوتی ارائه شد. با اینکه در نظریه اولیه اعلام شده بود متوفی به دلیل اصابت جسم سخت به سرش جانش را از دست داده اما نظریه های بعدی نظریه اولیه را رد کرد. همین موضوع باعث شد خواننده جوان برای مدتی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شود.
در جلسه محاکمه که اسفندماه سال گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران، یکی از فرزندان مقتول که در جلسه حاضر بود برای متهم درخواست قصاص کرد. سپس حمید در دفاع از خود گفت: من مرتکب قتل نشده‌ام و اتهامم را قبول ندارم. ضربه‌زدن من به متوفی در حد هل‌دادن بود. من می‌دانستم که متوفی بیماری قند (دیابت) دارد اما درباره انعقاد خون چیزی نمی دانستم. در پایان این جلسه متهم برای آخرین مرتبه به دفاع از خودش پرداخت و گفت بی گناه است اما هیئت قضایی با تشدید قرار متهم، قرار او را از وثیقه به بازداشت موقت تبدیل کردند تا او چند روز مانده به نوروز به زندان برود. امروز هیئت قضایی شعبه دهم پس از بررسی محتویات پرونده خواننده رپ را در مرگ متوفی مقصر دانسته و او را به قصاص محکوم کردند. در صورتی که این حکم در دیوانعالی کشور نیز تایید شود تنها راه نجات حمید. ص از چوبه دار جلب رضایت اولیای دم خواهد بود.

بهمن بابازاده: تاریخ دادگاهِ دفاع هنوز اعلام نشده!

پس از انتشار خبر فوق بهمن بابازاده خبرنگار موسیقی در پیامی نوشت: درباره دادگاه ‎حمید صفت و اخبار امروز؛
نتیجه دادگاه آخر سال گذشته امروز بصورت مکتوب در سامانه ثنا ارسال شده تا باز هم شاهد اخبار ‎قصاص باشیم. تاریخ دادگاهِ دفاع هنوز اعلام نشده و هرگونه خبررسانی، فاقد اعتبار است. نظر هر سه کمیسیون پزشکی قبلی به اتفاق آرا «قتل غیرعمد» بوده.

وکیل «حمید صفت» حکم قصاص را تایید کرد
در نهایت عسگر قاسمی آقباش، وکیل «حمید صفت» خواننده رپ بود خبر قصاص را تایید کرد و گفت: حکم قصاص امروز صادر و به ما ابلاغ شد و ۲۰ روز برای اعتراض به حکم صادره زمان داریم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false