×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ آبان - ۱۳۹۹  
true
false

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی جدید در راه است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: حدود ۲۰ میلیون نفر ایرانی به صورت ماهانه ۱۲۰ هزار تومان کمک هزینه خرید کالاهای اساسی دریافت می‌کنند و ۴۰ میلیون نفر دیگر نیز ماهانه ۶۰ هزار تومان برای خرید مایحتاج خود دریافت می کنند.

اواسط مرداد ماه یک طرح دو فوریتی با امضای بیش از ۵۰ نماینده مجلس در دستور کار مجلس قرار گرفت و قرار شد براساس این طرح کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم با استفاده از کالابرگ یا کارت هوشمند در اختیار آنان قرار بگیرد.
قرار بود طبق این طرح دو فوریتی دولت به مدت یک ماه کالاهای اساسی را به شکلی متفاوت‌تر از گذشته در بین مردم توزیع کند و به گفته نمایندگان مجلس دولت باید با کالابرگ یا کارت هوشمند کالاهای اساسی را که با ارز ترجیهی و یا از منابع داخلی تبصره ۱۴ بودجه کشور تأمین کرده توزیع کند.
در همین راستا با گذشت یک ماه از تصویب دو فوریت این طرح، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: بررسی های لازم برای طرح کوپن الکترونیک انجام شده و احتمالاً این طرح برای تصویب در هفته جاری به صحن مجلس بیاید.

وی در ادامه افزود: ۸۰ درصد نمایندگان نظر مثبتی درباره این طرح داشته اند و بر اساس جمع بندی کمیسیون برنامه و بودجه بر اساس این طرح قرار است حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران از این خدمات به صورت کارت الکترونیک بهره مند می شوند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین تصریح کرد: حدود ۲۰ میلیون نفر ایرانی به صورت ماهانه ۱۲۰ هزار تومان کمک هزینه خرید کالاهای اساسی دریافت می‌کنند و ۴۰ میلیون نفر دیگر نیز ماهانه ۶۰ هزار تومان برای خرید مایحتاج خود دریافت می کنند.
کوچکی نژاد در توضیح جمع بندی های صورت گرفته عنوان کرد: بررسی شده است که حدود ۲۰ میلیون نفر ایرانی درآمدی نداشته و از جایی حقوق نمی گیرند و مستمری ماهانه نیز ندارند که کالابرگ ۱۲۰ هزارتومانی برای این افراد در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص محل تأمین منابع لازم برای «کوپن الکترونیک» هم گفت: حدود ۱۰۰۰میلیارد تومان هزینه برای ۶ ماه اول اجرای این طرح در نظر گرفته شده است که از محل منابع داخلی تبصره ۱۴ بودجه کشور تأمین می شود.
یارانه نقدی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن توضیح علت تأخیر در به نتیجه رسیدن این طرح گفت: دولت موافقت خود را درباره این طرح اعلام کرده و علت تأخیر در به نتیجه رسیدن آن هم رایزنی های گسترده با دولت برای اجرای این طرح بود که در نهایت دولت موافقت خود را نسبت به «کوپن الکترونیک» اعلام کرد.
کوچکی نژاد با بیان اینکه این طرح از مهر ماه اجرا خواهد شد گفت: ۴۰ میلیون نفر از کسانی که دارای حقوق ماهانه و یا بازنشستگی هستند نیز ماهانه اعتبار ۶۰ هزار تومانی در یافت می کنند.
گفته می شود که روغن، برنج، گوشت سفید و گوشت قرمز و بسیاری از کالاهای این‌چنینی با تشخیص دولت تهیه و در اختیار قشرهای مختلف قرار می‌گیرد

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false