×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۸  
true
false

در یکصد و هفتاد و سومین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا؛ رمضانپور نرگسی:
تکلیف پروژه آبنما شهر رشت هر چه سریع‌تر مشخص شود
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت – شنبه ۶ مهرماه جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون با دستورات:
– اصلاحیه برخی موارد جوایز تشویقی سال ۹۸
– ارزش معاملاتی ساختمان کمیسیون تبصره ۱۱ ماده ۱۰۰
برگزار گردید.
احمد رمضانپور نرگسی، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کشهر رشت در این جلسه با بیان اینکه نواقصی در بخش عمران شورا و شهرداری رشت وجود دارد، اظهار داشت: باید مشاوران شهرداری و شورا برای تحول بخش عمران شهری پیشنهادها و طرح‌های خود را ارائه دهند.
رمضانپور با اشاره به اینکه باید نواقص موجود برطرف شود افزود: باید برای نواقص بررسی‌های علمی انجام شود و نتایج به کمیسیون اطلاع داده شود.
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه امروز در دنیا به مدیریت ساخت بها میدهند، بیان داشت: امروز مدیریت ساخت زمان ساخت پروژه‌ها را کاهش می‌دهد.
 رمضانپور با اشاره به اینکه مدیریت ساخت به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند بیان کرد: زمان ارزش فراوانی دارد و به همین دلیل باید در تسریع ساخت پروژه‌های عمرانی شهر رشت اقدامی جدی شود.
وی با بیان اینکه در کنار مدیریت ساخت موضوع تصویب اعتبار هم اهمیت دارد، تصریح کرد: برای تسریع در کار پروژه‌های عمرانی باید بودجه مناسب تصویب و به پروژه تخصیص داده شود.
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی ‌شهر رشت با اشاره به اینکه تکلیف پروژه آبنما شهر رشت باید مشخص شود، گفت: پول این پروژه راکد مانده است و تکلیف آن هم مشخص نیست و این‌ همه هزینه شده و ارزشش را هم از دست داده است، بنابراین هر مشکل و موانعی دارد باید بررسی شود و تکلیف آن مشخص شود.
 حامد عبدالهی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید موضوع مناطقی که تغییر کاربری می‌دهند مشخص شود، اذعان داشت: باید از ماده ۴۲ تفسیر نادرستی نداشته باشیم و شرایط تخلف را برای دیگران فراهم نکنیم.
وی با اشاره به اینکه تأثیر ماده ۴۲ در بودجه شهرداری باید بررسی شود، افزود: در برخی از مناطق گلسار ماده ۴۲ به شکل دیگری تفسیر شده است و باید این مسئله مشخص شود.
عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی ‌شهر رشت با بیان اینکه شیوه صدور مجوز توسعه بناهای بعضی از مناطق باید بررسی شود، گفت: مجوز توسعه بنا برخی موقع ها صادر میشد، در حالی‌ که اصلاً مجوز توسعه بنا نیست و نمونه‌های فراوانی حتی در منطقه گلسار رشت وجود دارد.
حجت جذب، دیگر عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید برای حل مشکلات مردم راهکار مناسبی برنامه‌ ریزی شود، اظهار داشت: باید جلوی تخلفات ساختمانی به ‌صورت قانونی گرفته شود تا مشکلات به وجود آمده برای مردم کمتر شود.
وی با بیان اینکه اتخاذ تصمیم جدی برای حل مشکلات مردم باید در دستور کار ما باشد، گفت: مردم در زمین کمیسیون ماده ۱۰۰ با مشکلات فراوانی روبرو هستند و به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر به فکر حل این مشکلات باشیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false