×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان از تهیه و انتشار اطلس شهر رشت براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ خبر داد و گفت: داده های مکان محور از اهميت ويژه ای برخوردار است.

وحید طیفوری در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، از تهیه و انتشار اطلس شهر رشت خبر داد و اظهار کرد: امروزه اکثر داده ها و اطلاعات تهیه شده يا مکانی بوده و يا اينکه موقعيت و مکان از ابعاد مهم آنها به شمار می آيد.

وی با بیان اینکه داده های مکان محور از اهميت ويژه ای برخوردار است، افزود: در سال های اخير با رشد و توسعه شهرها به خصوص مراکز استان ها نياز به برنامه ريزی دقيق و جامع بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است که اين مهم خود نيازمند ابزارهايی است که مهم ترين آن، داده های آماری صحيح و دقيق است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان تصریح کرد: نمايش گرافيکی داده های آماری بر روی نقشه می تواند درک بهتر و جامع تری را از مسائل و معضلات شهری فراهم آورده و در تصميم سازی درست مديريت شهری و حل معضلات شهرها راهگشا باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تهیه اطلس شهر رشت براساس نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ در دستور کار معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان قرار گرفت، گفت: در این راستا ۴۹ عنوان نقشه موضوعی تهیه شد لذا علاقمندان می توانند این نقشه ها را از طریق مراجعه به سامانه اطلاعات آماری استان گیلان به نشانی «www.sdi.mpogl.ir» دریافت کنند.

وی از انتشار هشتمین شماره فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: فصلنامه مذکور با هدف اشاعه و ارتقای فرهنگ جی.آی.اس، تبادل تجربیات موفق و بهبود روش های اجرایی در عرصه کاربرد اطلاعات مکانی انتشار می یابد.

طیفوری، مدل داده، استانداردسازی داده و فراداده، علوم اطلاعات مکانی و ژئوماتیک، سیستم‌ های اطلاعات مکانی حمل و نقل، سیستم‌ های اطلاعات مکانی تحت وب، سیستم‌ های اطلاعات مکانی زمان ‌مند، مدیریت داده و پایگاه‌ های داده‌ های مکانی، داده‌ کاوی مکانی و یادگیری ماشین، سامانه‌های سنجش از دور، برنامه‌ ریزی و توسعه آمایش سرزمین، زیرساخت اطلاعات مکانی، کاربرد جی.آی.اس در برنامه‌ ریزی شهری و منطقه‌ ای و هیدرولوژی را از جمله موضوعات این فصلنامه دانست.

وی متذکر شد: نسخه الکترونیکی هشتمین شماره فصلنامه نقشه و اطلاعات مکانی گیلان از طریق تارنمای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و یا سامانه اطلاعات آماری استان گیلان به نشانی «www.sdi.mpogl.ir» قابل دریافت است

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false